İSTANBULDAN NASIL GELEBİLİRİM


İSTANBUL'DAN KUMCAĞIZ'A ULAŞIM İÇİN LÜTFEN AŞAĞIDAKİ BİLGİLERİ OKUYUNUZ.

İstanbul'dan kendi aracınızla yola çıktıysanız; 2 seçenekle Kumcağız'a varabilirsiniz.

1. seçenek en çok tercih edilen seçenektir. İstanbul'dan Tem Yolunu takip ederek İzmit'in içine girmeden Kandıra sapağına giriyorsunuz. Yine Kandıra'nın içine girmeden bu sefer Kefken tabelalarını takip ediyorsunuz. 10 km gittikten sonra Kefken Kerpe ayrımında Kefken'i takip ediyorsunuz Kefken'e 2 km yazan tabelayı gördüğünüz yerde aynı zamanda Kumcağız tabelasını göreceksiniz oradan sola içeri kıvrılıyorsunuz biraz ilerlediğinizde bu defa Kumcağız Migros Jet tabelalarını takip ediyorsunuz bu arada yol kenarlarında Kumcağız Tatil Köyü'ne ait tabelalarımızı da göreceksiniz. Migros'un önüne geldiğinizde sağ kolunuz Migros'un kapısını görecek şekilde dümdüz devam edip toprak yol çıkana dek yanı parke taşlı yok bitene dek devam edin sonrasında sol sokağa girip sokağı bitirip sağa dönün sahil boyu düz devam ediyorsunuz sağ tarafta küçük bir büfe göreceksiniz onu geçer geçmez sağ sokağa giriyorsunuz.Kumcağız Tatil Köyü bayraklarını görmüş olacaksınız. Kumcağız Tatil Köyü'ne hoşgeldiniz.

2. seçenek orman içinden geze geze gelmek istiyorsanız ve vaktim bol gezeyim diyorsanız Şile-Ağva-Kandıra yolunu kullanabilirsiniz.

Eğer aracınız yok ve otobüsle gelecekseniz;

Eğer Avrupa Yakasından gelecekseniz Esenler Otogarına, eğer Asya Yakasından gelecekseniz Harem Otogarına gidip İzmit - Kandıra otobüslerine biniyorsunuz. Kandıra'da iniyorsunuz. İndiğiniz noktada Kefken-Kumcağız minibüslerine binip sizi Kumcağız sahilinde indirmelerini söylüyorsunuz.

Hadi hayırlı yolculuklar...