APART DAİRE NEDİRBir, iki veya salon dahil en fazla 3 odalı, yeme içme ihtiyaçlarınızı kendinizin karşılayabileceği açık mutfağı ve yine kendine ait banyo ve wc si olan dairelere apart daire denmektedir.

Apart dairelerde daireler ev konforunda olup dayalı döşelidir. Tatilini uygun fiyatlarla geçirmek isteyen çekirdek ailelerin, arkadaşların yada tatillerini hep beraber aynı evde geçirmek isteyen kalabalık ailelerin tercihidir.

Apart dairelerde evinizde nasıl gündelik hayatınızı devam ettiriyorsanız burada da aynen devam etmenizi sağlayacak ekipmanlar mevcuttur. Yemeğinizi kendiniz pişirip yiyebiliyorken yine kiraladığınız dairenin temizliğini dairenin içinde yer alan temizlik araçlarıyla kendiniz yapabilmektesiniz. Hatta bazı apart dairelerde çamaşır makineleri bile mevcuttur. Sizin yapmanız gereken tek şey havlularınızı ve kıyafetlerinizi alıp tatilin tadını çıkarmaktır. Bu arada yeme içme ve yahutta başka ihtiyaçlarınızı apart otelin çevresinde bulunan alış veriş noktalarından yada marketlerden karşılayabilirsiniz.

Apart otel kültürü ülkemizde yeni yeni yayılmaya başlamış olsa da yurt dışında özellikle İspanya, İtalya ve Yunanistan gibi birçok Avrupa ülkesinde çok fazla rağbet edilen bir tatil anlayışıdır.

Apart otel tercih edilirken en çok dikkat edilmesi gereken husus, apartın denize yakınlığı etrafında alış veriş yapılabilecek noktalarının yada marketlerin bulunabilirliği apartın içinde tatil boyunca sizi rahat ettirecek ekipmanlara sahip olup olmadığı gibi kriterler daima ön planda tutulmalıdır.